Zmarł Grzegorz Stech, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie

sobota, 29 czerwca 2013

28 czerwca, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Grzegorz Stech, wieloletni dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Grzegorz Stech był absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Ukończył też dwa podyplomowe kierunki: zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i prawo administracyjne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1985 r. rozpoczął pracę w Rejonie Dróg Publicznych w Krakowie, a w 1991 r. awansował na stanowisko dyrektora. W latach 1996 - 1999 pracował na kierowniczych stanowiskach w firmach z branży drogowej. Od 15 września 1999 do 28 czerwca 2013 był Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Był założycielem i pierwszym Prezesem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. Pełnił funkcje Przewodniczącego Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich i Wiceprezesa Zarządu Polskiego Kongresu Drogowego. Był współautorem prac i rozwiązań dotyczących zarządzania w drogownictwie, laureatem IV edycji Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej oraz wielu nagród i odznaczeń państwowych oraz samorządowych. Ostatnie odznaczenie, przyznany przez Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał 3 maja 2013 r.

Grzegorz Stech był człowiekiem doświadczonym, zaangażowanym w pracę i promującym nowatorskie pomysły, który zrobił wiele dla małopolskich dróg. Grzegorz Stech był współzałożycielem i Prezesem zarządu Konsorcjum Naukowo-Przemysłowego Inżynierii Lądowej.